Rap ile ilgili hersey burda. www.RapLife.forumdizini.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap ile ilgili hersey burda. www.RapLife.forumdizini.com

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Kolera-Sagopa Kajmer Soğuk Kuvvet
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeC.tesi Ara. 26, 2009 12:35 pm tarafından PA[TR]ON

» Sadece şaka
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 16, 2009 3:33 pm tarafından PA[TR]ON

» Bir Kız Vardı
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 16, 2009 3:14 pm tarafından PA[TR]ON

» Sir Mc - Duygusal Ergen (Emolara Diss)
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:28 am tarafından PA[TR]ON

» Mc Ender - Öys Öss
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:27 am tarafından PA[TR]ON

» Buğra Milat - Mekanımız Cehennem
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:25 am tarafından PA[TR]ON

» cash flow dostum yok
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:29 pm tarafından PA[TR]ON

» cash flow sosyetenin piçi
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:28 pm tarafından PA[TR]ON

» cash flow dur dedik bak
Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:27 pm tarafından PA[TR]ON

En iyi yollayıcılar
PA[TR]ON
Sansar Salvo Röportajı I_vote_lcapSansar Salvo Röportajı I_voting_barSansar Salvo Röportajı I_vote_rcap 
KarizmA
Sansar Salvo Röportajı I_vote_lcapSansar Salvo Röportajı I_voting_barSansar Salvo Röportajı I_vote_rcap 
JungLePotioN
GizemLi_Boy
Cr4Sh
ajantky
febelsa
LeonTheProf
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Istatistikler
Toplam 14 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CarlitoAli

Kullanıcılarımız toplam 97 mesaj attılar bunda 69 konu

Sansar Salvo Röportajı

YazarMesaj
PA[TR]ON
Profesyonel Üye
PA[TR]ON

Sansar Salvo Röportajı Empty
MesajKonu: Sansar Salvo Röportajı   Sansar Salvo Röportajı I_icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 7:40 am

Öncelikle yeni albümün hayırlı olsun. Adrenalin adını taşıyan ilk bandrollü albümün gecikmeli de olsa kısa süre önce raflardaki yerini aldı. Neydi bu gecikmenin sebebi?

Teşekkür ederim. Albüm çıkarken de açıkladığımız gibi dağıtımcıyı beklemekten kaynaklanan bir gecikmeydi.Daha fazla geciktirmek istemedik ve hiphop shoplardan satışa sunduk.Kendi bıraktığımız bir kaç müzik markette de var İstanbul’da.Fakat şöyle bir durum söz konusu.Albüm yasal bir albüm olduğundan ilerleyen zamanlarda bir dağıtımcıyla anlaşmamız durumunda veya 2. albüm çıkarken nasıl olsa anlaşılacak.O durumda yine dağıtımı yaptırabiliyoruz.Gerçi bu saatten sonra gerekli olduğunu düşünmüyorum ulaşmak isteyen bir çok insan ulaştı zaten

Albümün perde ardındaki isimlerden ve oluşum sürecinden bahsedebilir misin?

Albümü 2007 yazında Olympos'ta hazırlamaya başladım kışın da SNKRN’da bir kaç kayıt aldım ve albümü tamamladım. Konuk olarak ise 9 Canlı, Deniz ve Zahriyan eşlik etti.

Albüm satışları hakkında bilgi verir misin, istediğin gibi mi?

Müzik marketlerde satılmayan bir albüme göre iyi sanırım ilk 1000 kopya yani yarısı bitti. Bandrollü albüm çıkartan arkadaşlarım bunun bu piyasada iyi olduğunu söylediler. Hala da satılmaya devam ediyor sanırım elimdeki CD’lerin hepsini bitirebileceğim hatta yeniden belki bir bu kadar daha bastıracağım.

Albümde Intro ile birlikte 10 parçanın olması dinleyiciler tarafından az bulundu. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Bunun bir kaç sebebi var aslında. Öncelikle home stüdyomda hazırlamadım bu albümü daha kaliteli sistemi olan yerlerde kaydetmeye özen gösterdim. Bu sırada evimde kaydettiğim şarkıları da sitemden yayınladım zaten. Diyebilirler ki biraz daha uzun sürseydi daha çok şarkı olsaydı. Ben açıkçası zaten başlarken 12 track gibi düşünmüştüm. Ama 10. şarkı bittiği an kapağı falan hazırlatıp şirkete teslim ettim 2007 Aralıkta. Sebebine gelince; bunu ilk defa anlatıyorum, bir rahatsızlık yaşadım. Bir süredir ilaç kullanıyordum zaten.15 gün kadar hastanede kalıp beynime şok uygulanması gerekti. Ben 7. gün firar tabi Smile Her neyse hastaneye yatmadan albümü teslim edip o sorumluluktan kurtulmak istedim. 7. günden sonrada sürekli hastaneye gidip geliyordum yani pek yaramadı. Sonra yavaş yavaş kendiliğinden düzeldim albüm kültür bakanlığına gitmişti bile. Ben de underground bir şeyler yaptım Bıkana Kadar'ı falan. Zaten kardeşim bir ton şarkı yaptım ne istiyorsunuz bırakın albümüm 10 şarkı olsun Smile

Ağır Roman'da hayatından kesitler görüyoruz. Albüm öncesinde de tanıtım amaçlı bu şarkıyı piyasaya sürmüştün. Bu şarkıdan bahseder misin biraz?

Benim şarkılarım hepsinde olmasa da genellikle beni anlatır. Bazı gereksiz isimleri andım şarkımda bir açıdan pişmanım gerek yoktu ama bir yandan bakınca hayatımın parçasıydı o yüzden bir şeyler yazmam gerekiyordu. Rapçi olarak büyümeyi anlattım ayrıca. Çünkü aklım başıma geldi geleli bu işi yapıyorum. Hatta 11 yaşında doldurduğum bir kaseti buldum geçenlerde. Muazzez Ersoy'un üstüne. PC ye aktarabilirsem. Önümüzdeki projelerde skit olarak kullanmayı düşünüyorum.

34 Dramı'nda dikkat çeken sözlere rastlıyoruz. Albümdeki en sert şarkı diyebiliriz. Eski hırslı Sansar ile lirikal yönden gelişen yeni Sansar'ın gözünden harmanlayan bir Istanbul portresi ortaya çıkmış.

Tabii ki İstanbullu bir MC olarak ilk yasal albümümde İstanbul'u anlatan bir şarkı yapmadan olmazdı. Ama aslına bakarsanız şu an lirikal yönden daha iyiyim çünkü siz yeni dinleseniz de o şarkılar benim için eskidi. Kendimi geliştirip 2. albümde çok daha iyisini yapacağım inşallah.

Albüme adını veren Adrenalin (Çocuk Uyan)'de hayatın gerçeklerini insanların yüzüne vuruyorsun. Bu şarkıyı kendi yaşamınla örtüştürerek mi yazdın?

O şarkı benim yaşamımla da bu röportajı okuyanların 10 da 9unun yaşamıyla da örtüşür. Yürüdüğümüz aynı sokaklar. Yaşadığımız aynı şiddet ve saçmalık. Çok barışsever biri olarak gözükmediğimi biliyorum ve değilim de. Ama bazen gece yatmadan önce keşke daha huzurlu bir yerde yaşasaydım diyorum. Eminim birçok kişide aynını söylüyordur.

Ayrıca şarkıda insanları bazı şeylerin farkına varması için uyarıyorsun da. Bir nevi insanları bilinçlendirmeye yönelik bir çalışma.

Evet konsept bir şey olsun istedim dediğim gibi biraz da yaşı 30un üstündekilere de hitap etsin ilgilerini çeksin istedim.
https://raplife.forumdizini.com

Sansar Salvo Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sansar Biyografi
» Canka röportajı