Rap ile ilgili hersey burda. www.RapLife.forumdizini.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap ile ilgili hersey burda. www.RapLife.forumdizini.com

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Kolera-Sagopa Kajmer Soğuk Kuvvet
Canka röportajı I_icon_minitimeC.tesi Ara. 26, 2009 12:35 pm tarafından PA[TR]ON

» Sadece şaka
Canka röportajı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 16, 2009 3:33 pm tarafından PA[TR]ON

» Bir Kız Vardı
Canka röportajı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 16, 2009 3:14 pm tarafından PA[TR]ON

» Sir Mc - Duygusal Ergen (Emolara Diss)
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:28 am tarafından PA[TR]ON

» Mc Ender - Öys Öss
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:27 am tarafından PA[TR]ON

» Buğra Milat - Mekanımız Cehennem
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:25 am tarafından PA[TR]ON

» cash flow dostum yok
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:29 pm tarafından PA[TR]ON

» cash flow sosyetenin piçi
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:28 pm tarafından PA[TR]ON

» cash flow dur dedik bak
Canka röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 09, 2009 3:27 pm tarafından PA[TR]ON

En iyi yollayıcılar
PA[TR]ON
Canka röportajı I_vote_lcapCanka röportajı I_voting_barCanka röportajı I_vote_rcap 
KarizmA
Canka röportajı I_vote_lcapCanka röportajı I_voting_barCanka röportajı I_vote_rcap 
JungLePotioN
GizemLi_Boy
Cr4Sh
ajantky
febelsa
LeonTheProf
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Istatistikler
Toplam 14 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CarlitoAli

Kullanıcılarımız toplam 97 mesaj attılar bunda 69 konu

Canka röportajı

YazarMesaj
PA[TR]ON
Profesyonel Üye
PA[TR]ON

Canka röportajı Empty
MesajKonu: Canka röportajı   Canka röportajı I_icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 7:38 am

Canka röportajı

Mesaj Cmt Eyl 20, 2008 10:32 pm

OneHiphop: Evet canka Türkçe rape kaç yılında başladın. Ve Türkçe rapi seçmendeki en önemli faktör nedir? Neden türkeçe rap?
Canka: 2000 yılında lirik yazmaya ve kayıt yapmaya başladım. O zamanlar almanca sözlü rap yapmayı da seçebilirdim, ama Türkçe daha bir yakın gibi geldi bana. Fazla bir önemi de yok zaten o zamanlar almanca başlasaydım bugünde aynı şekilde almanca sözlü rap yapardım.

OneHiphop: Canka şuana kadar ne yaptı underground’a neler kattı?
Canka: Bir kaç albüm yaptım, underground’a değil kendime bir şeyler kattım diye düşünüyorum,Ben bir toplum ya da bir birlik için değil l kendim için rap yapıyorum.

OneHiphop: Türkiye deki en iyi underground mc lerden birisin canka bunun dışında iyi bir de beat yapımcısısın underground’a çıkmış olan her albümde canka ismini duyuyoruz. Bu şekilde başarılı olmayı nasıl başardın
Canka:Yaptığım işi en iyi şekilde yapmak istediğim için başardım.Ayrıca eskisi kadar beat yapmıyorum artık, daha çok Söz yazıp kayda girmeye yöneldim.

OneHiphop: Olympos ailesine nasıl katıldın Bize bu geçiş süresini anlatabilirmisin?
Canka: Hemen Hemen 2 Yıl evel pusat ve pit10 ile tanışmıştım, muhabbetimiz vardı, sonra bana pit10 olymposa girmek istermisin dedi. Bende kabul ettim. Ondan beri birlikte çalışıyoruz arada tabi olympos içi değişiklikler oldu.

OneHiphop: Olympos ailesi olarak gelecekte neler yapmayı planlıyorsunuz. Gelecekte Olympos’u nerede göreceğiz ne gibi planları var?
Canka: Biz yaptığımız işi aynı şekilde devam ettireceğiz inşallah istediğimiz gibi her şey bir şekilde hal olur ve daha büyük işlere imza atarız.

OneHiphop: Canka yeni albüm çalışmaları var mı? Canka yeni bir albüm çıkarmaya düşünüyor mu?
Cankaolo olarak kesinlikle underground albümü çıkartmayacağım bu sıralar, aklımda bir kaç şey var ama bu planlarımızın gerçekleştirilmesi için zamana ihtiyacımız var.

OneHiphop: Olympos ailesi olarak ortak bir albüm çalışması yapma gibi bir düşünceniz var mı? Bir albüm ve sadece Olympos ailesi?
Canka:Olabilir Şu an için kesin bir şey ortada yok

OneHiphop: Türkiye deki overground ve underground piyasa hakkındaki görüşlerin nelerdir?
Canka:Yeraltı gelişiyor gibi, piyasadaki mclerse geri vites gidiyor gibime geliyor. Şu anki durumu ama malesef hala çok kötü. 2-3 yıl sonra ne olur ama o belli değil. Artık gelişmeler hızlı bir şekilde olacak inşallah .

OneHiphop: Türkçe rap gelecekte sence nerede olacak? Gelecekte Türkçe rap daha geniş bir kitleye hitap edebilir mi sence?
Canka:Edebilir, Edecektir de sanırım, ama büyük ihtimal yine yanlış adamlar o geniş kitlelere hitap edecek.Olsun varsın, bu şekilde bizim içinde malzeme oluyorlar.

OneHiphop: Alman gençlerin Türkçe rape bakış acısı nasıl? Acaba türkce rap almanyada ilgi görüyor mu?
Canka:Almanların türkçe rape bir bakış acısı yok aslında,
yani sizide sonucta şu an japonca rap nekadar alakadar ediyorsa onlar için de türkce sözlü rap öledir. Hemen hemen hic ilgi görmüyor.

OneHiphop: Alman plak şirketlerinin Türkçe rape bakış acısı nasıl? Acaba canka herhangi bir alman plak şirketi ile anlasmayı düsününuyor mu?
Canka:Bilemem hic bir alman plak şirket ile türkçe rap hakkında görüşmedim
Öyle bir şey düşünmüyorum şu an .

OneHiphop: Almanya’da birlikte çalıştığın veya feat yaptığın isimler var mı?
Canka:Var.Lübeckten Dostlarım " Eiskalt " var, çok iyi ve yetenekli insanlar Keno var, gelişen bir genc mc ilerde oda güzel yerlere varabilir.

OneHiphop:Türkiye de sence başarılı underground rapciler var mı? Eğer varsa kimler?
Canka: Başarılı olan çok var şu an underground ilgi görüyor ama malesef insanlar hakketdiği saygıyı ve karşılığı almıyorlar. Bunlarda tabi kendi hatalarıda var, herkes beleşe konsere çıkarsa, olucağı budur. Ben türkiyede yaşasaydım albümlerimi nete de vermezdim satardım.Bunu imkanı olan herkes yapsın. Birtanede satsalar kardır. Bizim millet [ Küfür Yasak,Bize değil kendine kötülük ediyorsun ]ünün üzerinde oturup rahatlığa alışmız kimse para baymak istemiyor birşeye.sonrada bedava indirdikleri albümlere " güzel devamını bekliyoruz " gibi yorumlar yapyıolar. Çok saygısız bir duruş bence ya dinleyip adam gibi yorumunu yap ve teşekkür et. Yada hiç yorum yapma. Genclerimizi bunlar demotive ediyor .

OneHiphop: Türkce rapi Türk kültürü ile Bağdaştırıyormusun?
Canka: Hayır, rapin Türk kültürüyle pek bir alakası yok bence.

OneHiphop: Canka’yı yakın bir tarih de Türkiye deki bir organizasyonda izleyebilecekmiyiz? Acaba kesinleşmiş bir parti veya organizasyon var mı?
Canka: Şu an için kesin bir şey yok . Olduğunda zaten bilginiz olur

OneHiphop: Türkiye deki bazı topluluklar Türkçe rape karşı sert bir tutum sergiliyorlar. Türkçe raple uğraşanları özenti olarak görüyorlar. Acaba neden böyle bir tutum içerisindeler?
Canka: Bir çoğumuz belki özenti olduğu için ?

OneHiphop: Canka diss hakkında ne düsünüyorsun. En son diss’ni kime yaptın ve niçin diss yapma gereği duydun?
Canka: fark etmez bana biri düz küfür edipte diss yapmış, Ya da küfürsüz vs. ben bunu spor gibi görüyorum, kimin elinde daha güçlü bir silah varsa o kazanır. Çoktandır diss yapmıyordum en son birine yaptım, ismini açıklamaya gerek yok. Bir parca da ismimi andı negatif bir şekilde ve bende bu kişiye düşündüklerimi söyledim bir parça ile . bu kadar

OneHiphop: Röportajımızın sonuna geldik. Son Söz senin.
Canka: Herkese sevgiler saygılar. İnfo ve share it Olympos
https://raplife.forumdizini.com

Canka röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sansar Salvo Röportajı